LEGO TECHNIC 42100 Liebherr R 9800 Speed Build – Brick Builder

36
32This video is for AFOLS (Adult Fan Of Lego), lego collectors and Parents who watch what lego they will buy. Also this video shows what pieces this set contains, which is extremely important for Lego collectors and for the stores they sell Lego pieces separatelly, because many sets contains very rare and expensive Lego pieces.

Pieces: 4108 pcs
Price: £399.99 / $449.99 / 449.99€

Developed in partnership with Liebherr, this replica model is operated via the intuitive LEGO TECHNIC CONTROL+ app and powered by 2 advanced Smart Hubs with 7 motors. The sophisticated app technology enables super-precise movement and amazing functionality, while delivering endless authentic digital play combinations via 4 different control screens with cool graphics.

Support Lego videos on Patreon

LEGO 42100 Liebherr R 9800
Subscribe:

#brickbuilder #legospeedbuild #legotechnic

Nguồn: https://technewsgator.com

Xem thêm bài viết khác: https://technewsgator.com/giai-tri/

36 COMMENTS

 1. Thanks for the video. My son Ryan always watches lego videos from you. Ryan is big fans of lego. Due to Covid-19, He has been forced to stay at home mostly. He is always bore. Couple weeks ago, we were buying lego for his sister. He also like to have one. In the end, Ryan picked Porsche 911 RSR. At the time, we thought it is a bit too much for him. But he insisted he can do it. So we let him give a go. And try to recorded it too. Surpisely, he managed to do it in 3 days about 18 hours. We were all sock! He is just a 6 years old boy. Ocasionally, We explored new Lamborghini on Lego website. We were curious how he is doing on a 3696 pcs lego lamborghini for 18+. So I brought it. And let Ryan tried. The result is amazing. He has done it again. So now, I have problem by finding him next project. After watching this, I think it is a new challenge to him. Thanks for your help and inspire.

 2. Ale jako, ano, zase chápu ten princip, že jest váš obsah v jazyce ve světě nejvíce rozvitém, nebo snad nejrozšířenějším, nevím.
  Avšak blahopřeji, teď koukejte dohnat pewdiepie-e a předehnat ho. Né, že bych nevěděl, že můj koment vašeho kanálu úžasného ještě o poznání nezvětší jeho úspěch, ale co?
  S radostí přidám vám zhlédnutí min. 4 (+like=věrnost)

  Díky vám;
  Radost mám ze života mi drahého, kdo ví, jak dlouho ještě užiju života, svého.
  Mimochodem, to je ze spongeboba.
  Snad vy i já, dlouho, ať jste ve které věkové kategorii, jíž chcete.
  Samozřejmě, že vás soudím k té osmé z devíti, dle rukou, ale těch píp korunek od Youtube je moc i na dítě i na dospělé, poroučím se (kdyby to šlo tak odcházím, jo a, a čekám na odezvu)
  De ste, co je haló kurňa šopa, ale neberte to jako sprosté.

 3. Blahopřeji k dvěmi miliónůn odběratelů.
  Ale zasloužil byste si mnohem větší čísla jako je centilion, či googolplex, nebo i moje oblíbené druhé skewovo číslo nevím jestli se to čte přesně tak, ale pro matematiky, a přiznám se, že to nedokážu přeložit tak je to

  Deset na třicátou čtvrtou mocninu deseti mocniny deseti.
  Anebo jinak, protože si až tak jist nejsem ani česky, což je můj /a asi, hergot, i váš, ozvite sa/ mateřský jazyk.
  10^10^10^34

 4. Congrats Bro!! You are at 2 million. I just want to thank you for bringing me so heavily into lego these past years. Wish for the best man.

 5. congrats on 2 million subscribers! good luck to reach to 3 million subs! i hope you have a good day!😇😇😇😇😇😇😇😇🤗🤗🤗

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here